איך זה עובד?

מערכת סולארית הינה מערכת שמנצלת את אור השמש כמקור ליצירת אנרגיה סולארית. קרני השמש מכילות אנרגיה, המערכות הסולאריות קולטות את האנרגיה הזו וממירות את קרינת השמש לאנרגיה פוטו- וולטאית- ייצור חשמל סולארי.


חלקי המערכת: 

פאנלים סולאריים: קליטת האנרגיה שנמצאת בקרינת השמש נעשית באמצעות פאנלים סולאריים שמאגדים בתוכם תאים פוטו-וולטאיים רבים שתפקידם הוא להפוך את קרינת השמש לחשמל. תאים אלו עשויים מחומרים מוליכים למחצה, ורמת הולכתם תלויה באור המגיע אליהם. קרינת השמש על תאים אלה גורמת לתנועה של אלקטרונים שיוצרים זרם חשמלי ישר המכונה- DC.

ממירי מתח סולאריים: תפקיד הממיר הסולרי הוא להמיר את הזרם DC הישר המתקבל מהתאים הפוטו- וולטאים ולהמיר אותו לזרם חילופין המכונה AC בו אנו משתמשים להפעלת מכשירי חשמל ביתיים.

מונה חשמל: תפקידו של המונה הוא למדוד את כמות החשמל אותה ייצרנו וכמות החשמל בה השתמשנו. באמצעותו נוכל לבצע מעקב ולחשב את הרווח מעודפי השימוש. 

המערכת הביתית לא מסתמכת על אספקה של אנרגיה סולארית בלבד. מד החשמל, שמחובר להסדר עם חברת החשמל, ישלים במידת הצורך את כמות החשמל שנדרש לשימוש שוטף ותקין, ללא תלות בייצור החשמל של המערכת הסולארית. 

בעבור החשמל שצרכתם תשלמו תעריף רגיל כמו כל אזרחי המדינה שמקבלים חשמל מחברת החשמל, ובעבור עודפי החשמל שהמערכת הסולארית שלכם ייצרה תקבלו מחברת החשמל תעריף קבוע בהתאם למסלול ההסדר של המכסה כפי שנקבע ע"י רשות החשמל.


תהליך ההתקנה

כדי להתקין מערכת סולארית יש לבצע בדיקות טכניות, משפטיות ומנהליות. בשלב הראשון נבצע מדידות ראשוניות ותכנון כדי לבדוק את ההיתכנות הטכנו-כלכלית. ולאחר מכן נפיק את האישורים השונים לקראת התקנת המערכת. לאחר התקנת המערכת נדאג לכל האישורים המנהליים להפעלתה וכל שנותר הוא להנות מתשואה כספית מקסימלית.פנלים סולריים
נקראים גם פאנלים פוטו-וולטאים, מורכבים מתאים המשמשים לקליטת קרני השמש והמרת האנרגיה שבהם לחשמל, באמצעות אפקט פוטו-וולטאי. פאנל סולארי קולט את הקרינה של השמש והופך את האנרגיה שבה לזרם חשמל ישירDC 

ממירים

הממיר קולט את זרם החשמל הישיר DC והופך אותו לזרם חילופין AC בו ניתן להשתמש לתפעול מכשירי חשמל ביתיים. 


מערכות בקרה
ממיר המתח מתחבר לאפליקציה המאפשרת אבחון של פעילות המערכת הסולארית ברמה היומית. על ידי תוכנה ייעודית לניטור ובקרה, אפשר לזהות דרך האפליקציה בעיות תפעול עבור כל פאנל סולארי בנפרד וכך לטפל בתקלות ברגע שהן מתהוות או כשהן מתרחשות בשטח בזמן אמת.

מונה יצור
חברת החשמל מחברת מונה ייצור לצורך מדידת החשמל שנוצר ע"י מערכות סולאריות. במקרה של מערכת סולארית ביתית מונה הייצור ידע לקזז את החשמל שנוצר אל מול החשמל שנוצל לשימוש במבנה, ובמערכת מסחרית הוא ימדוד רק את החשמל שנוצר לצורך מכירה לחברת החשמל.

טואול בניית אתרים